TMOV20RP175EL2T7
LITTELFUSE
LITTELFUSE TMOV20RP175EL2T7
image shown is a representation only
TMOV20RP175EL2T7
Description: VDR 20mm DC=225V CL=455V 135J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VR175V20 Rutronik No.: WVDR2600 Unit Pack: 400 MOQ: 1200 package: 20mm Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
23 mm
U(AC)
175 V
U(DC)
225 V
U(CL)
455 V
Max.current
10000 A
Energy
135 J
Packaging
REEL
Width
7.5 mm
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Package
20mm