CSTCC4M19G53-R0
MURATA
MURATA CSTCC4M19G53-R0
image shown is a representation only
CSTCC4M19G53-R0
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
4.19 MHz
Pins/Pads
3
Mounting
SMD
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C
Height
1.55 mm
Length
7.2 mm
Width
3 mm
Tolerance neg
0.5 %
Toler. pos %
0.5 %
Pin length
5 mm
Washable
YES
Level
TTL
Technics
CERAMIC
Loadcapacitance
15 pF