DFE201612PD-2R2M=P2
MURATA
DFE201612PD-2R2M=P2
Description: DFE201612P 2,2uH 1,7A 20% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U0806 Rutronik No.: IND17917 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
0806 Inch
Current rated
1200 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.00172 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C