GCM1885C2A470JA16D
MURATA
MURATA GCM1885C2A470JA16D
image shown is a representation only
GCM1885C2A470JA16D
Description: KC 47pF 0603 5% 100V NP0 AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC47P0603NP0100JAECQ Rutronik No.: KKA3370 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
47p F
V(N)
100 V
Tolerance
5%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm