GCM31A5C3A470FX01D
GCM31A5C3A470FX01D
Description:
KC 47pF 1206 1% 1000V NP0 AECQ
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC47P1206NP01K0FAECQ
Rutronik No.:
KKA2033
4000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 47p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 1000 V
- Tolerance
- 1%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 3 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm