GJM1555C1H100GB01D
GJM1555C1H100GB01D
Description:
KC 10pF 0402 2% 50V NP0 LLoss
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC10P0402NP0050G NORMLOWLOSS
Rutronik No.:
KKS5376
20000
package:
Packaging:
REEL PAP
- C(N)
- 10p F
- V(N)
- 50 V
- Case size
- Dielectric
- NP0
- Style
- CHIP
- Tolerance
- 2%
- Design / type
- LOW LOSS
- Automotive
- NO
- Packaging
- REEL PAP
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Purpose of use
- MICROWAVE
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Termination
- NISN
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Package
- Bendingstrength
- 1 mm