GJM1555C1H270FB01D
GJM1555C1H270FB01D
Description:
KC 27pF 0402 1% 50V NP0 LLoss
Matchcode:
KC27P0402NP0050F NORMLOWLOSS
Rutronik No.:
KKS5900
- C(N)
- 27p F
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 1%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm
- Bendingstrength
- 1 mm