LQH43CN4R7M03L
MURATA
MURATA LQH43CN4R7M03L
image shown is a representation only
LQH43CN4R7M03L
Description: LQH43CN 4,7uH 750mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC4,7U1812 Rutronik No.: IND6056 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Design size
1812 Inch
Current rated
750 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.15 Ohm
Test frequency
6.8 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.6 mm
Width
3.2 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
10 MHz