ERJ2RKF1500X
PANASONIC
PANASONIC ERJ2RKF1500X
image shown is a representation only
ERJ2RKF1500X
Description: RC0402 150R 1% 0,1W TK100 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC0402150R1% Rutronik No.: WRC61885 Unit Pack: 10000 MOQ: 100000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
150 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C