ERJ2RKF39R2X
PANASONIC
PANASONIC ERJ2RKF39R2X
image shown is a representation only
ERJ2RKF39R2X
Description: RC0402 39,2R 1% 0,1W TK100 Supplier: PANASONIC Matchcode: RC040239,2R1% Rutronik No.: WRC61495 Unit Pack: 10000 MOQ: 100000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
39.2 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C