BWVS00606045150M00
PULSE
BWVS00606045150M00
Description: BWVS606045 15uH 1980mA 20% WWT Supplier: PULSE a YAGEO company Matchcode: INDC15U20% Rutronik No.: IND23578 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Current rated
1980 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
3060 mA
Test frequency
0.1 MHz
Length
6 mm
Width
6 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C