CD1C227M6L07KVR2PA
SAMWHA
SAMWHA CD1C227M6L07KVR2PA
image shown is a representation only
CD1C227M6L07KVR2PA
Description: CD 220uF 16V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL220U16V Rutronik No.: KEL23920 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PLAST
C(N)
220 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
290 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
290 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Reel step
12 mm