CM1V107M6L07KVR2PA
SAMWHA
SAMWHA CM1V107M6L07KVR2PA
image shown is a representation only
CM1V107M6L07KVR2PA
Description: CM 100uF 35V 20%6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL100U35V Rutronik No.: KEL23168 Unit Pack: 900 MOQ: 900 package: REEL Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Z(100kHz/20°C)
320 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
290 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm