HE2C827M25040HC
SAMWHA
SAMWHA HE2C827M25040HC
image shown is a representation only
HE2C827M25040HC
Description: HE 820uF 160V 20% 25x40/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR820U160V10,0 Rutronik No.: KEL18178 Unit Pack: 150 MOQ: 150 Packaging: BULK
C(N)
820 µF
V(N)
160 V
Rutronik size
25x40 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6 mm
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
25x40 mm