HE2G337M30040HA159
SAMWHA
SAMWHA HE2G337M30040HA159
image shown is a representation only
HE2G337M30040HA159
Description: HE 330uF 400V 20% 30x40/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR330U400V10,0 Rutronik No.: KEL13041 Unit Pack: 100 MOQ: 600 Packaging: BULK
C(N)
330 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
30x40 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
6 mm
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
30x40 mm