HG2G567M35035HC100
SAMWHA
SAMWHA HG2G567M35035HC100
image shown is a representation only
HG2G567M35035HC100
Description: HG 560uF 400V 20% 35x35/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR560U400V10,0 Rutronik No.: KEL21571 Unit Pack: 50 MOQ: 50 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
560 µF
V(N)
400 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x35 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
3598 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
35x35 mm