RD2G335M1012MPA159
SAMWHA
SAMWHA RD2G335M1012MPA159
image shown is a representation only
RD2G335M1012MPA159
Description: RD 3,3uF 400V 20% 10x12/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR3,3U400V5,0 Rutronik No.: KEL11577 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
3.3 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
70 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm
Reel step
12.7 mm