RP1V108M16025PA
SAMWHA
SAMWHA RP1V108M16025PA
image shown is a representation only
RP1V108M16025PA
Description: RP 1000uF 35V 20% 16x25/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U35V7,5 Rutronik No.: KEL18415 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
34 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1800 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm
Reel step
30 mm