SC1V107M6L07KVR259
SAMWHA
SAMWHA SC1V107M6L07KVR259
image shown is a representation only
SC1V107M6L07KVR259
Description: SC 100uF 35V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR100U35V Rutronik No.: KEL12114 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
12 mm