SD1H478M18040BB159
SAMWHA
SAMWHA SD1H478M18040BB159
image shown is a representation only
SD1H478M18040BB159
Description: SD 4700uF 50V 20% 18x40/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE4700U50V7,5 Rutronik No.: KEL12678 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4700 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
18x40 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
4908 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x40 mm