ZT1C107M6L007PC
SAMWHA
SAMWHA ZT1C107M6L007PC
image shown is a representation only
ZT1C107M6L007PC
Description: ZT 100uF 16V 20% 6x7/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HSEM100U16V2,5 Rutronik No.: KEL25693 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
16 V
Style
RADIAL
Rutronik size
6x7 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
235 mOhm
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x7 mm
Reel step
12.7 mm