LTO100F10000JTE3
VISHAY
VISHAY LTO100F10000JTE3
image shown is a representation only
LTO100F10000JTE3
Description: LTO100F 1K 5% 100W Supplier: VISHAY Matchcode: RWR100W1K5% Rutronik No.: WDR10621 Unit Pack: 30 MOQ: 120 package: TO-247 Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
100 W
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
175 °C
Length
15.76 mm
Width
5.0 mm
Height
20.7 mm