NTCLG100E2103JB
VISHAY
VISHAY NTCLG100E2103JB
image shown is a representation only
NTCLG100E2103JB
Description: NTC AXIAL 10K 5% 0,1W Supplier: VISHAY Matchcode: NA10K5% Rutronik No.: WNTC2080 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 1,8mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BULK
Automotive
NO
Package
1,8mm