NTCLG100E2224JB
VISHAY
VISHAY NTCLG100E2224JB
image shown is a representation only
NTCLG100E2224JB
Description: NTC AXIAL 220K 5% 0,1W Supplier: VISHAY Matchcode: NA220K5% Rutronik No.: WNTC2160 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: 1,8mm Packaging: BULK
Resistor value
220K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Package
1,8mm