TFPT0805L2201JM
VISHAY
VISHAY TFPT0805L2201JM
image shown is a representation only
TFPT0805L2201JM
Description: PTC 0805 2K2 5% 40V Supplier: VISHAY Matchcode: PC2,2K40V5% Rutronik No.: WPTC761 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2,2K Ω
Res.tolerance
5 %
Max.oper.volt.
40 V
Package
0805
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.45 mm