MKP4J031004D00JSSD
WIMA
WIMA MKP4J031004D00JSSD
image shown is a representation only
MKP4J031004D00JSSD
Description: FR 100nF 630Vdc 5% P15 MKP Supplier: WIMA Matchcode: FR100N15630V5% Rutronik No.: KFO9813 Unit Pack: 1600 MOQ: 4800 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
U(N)
630 V
Voltage type
DC
Tolerance
5 %
Pitch
15 mm
Dielectric
MKP
Test voltage
1008 V
Pulse immunity
250 V/µs
T(A) max
100 °C
T(A) min
-55 °C
Lead length
6-2 mm
Length
18 mm
Diameter/Width
7 mm
Height
14 mm
Style
RADIAL
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Germany
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R60IF3100AA6AJ
R60IF3100AA6AJ
Passive Components
  • FR 100nF 250Vdc 5% P10 MKT