471KD14J-TR
YAGEO
YAGEO 471KD14J-TR
image shown is a representation only
471KD14J-TR
Description: VDR 14mm DC=385V CL=775V 175J Supplier: YAGEO Matchcode: VR300V14 Rutronik No.: WVDR3522 Unit Pack: 750 MOQ: 4500 package: 14mm Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
16.5 mm
U(AC)
300 V
U(DC)
385 V
U(CL)
775 V
Power rating
0.6 W
Max.current
6000 A
Energy
175 J
Max.oper.temp.
105 °C
Packaging
REEL
Width
7.5 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Automotive
NO
Height
34.5 mm
Package
14mm