MFR-25FRF52-4K75
YAGEO
YAGEO MFR-25FRF52-4K75
image shown is a representation only
MFR-25FRF52-4K75
Description: MFR-25 4,75K 1% 0,25W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: MF02074K751% Rutronik No.: WLR3465 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: REEL
Resistor value
4,75K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
REEL
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm