RC0402FR-07255KP
YAGEO
YAGEO RC0402FR-07255KP
image shown is a representation only
RC0402FR-07255KP
Description: RC0402 255K 1% 0,063W TOTLF Supplier: YAGEO Matchcode: RC0402255K1% Rutronik No.: WRC62028 Unit Pack: 10000 MOQ: 50000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
255K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.063 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C