JSK476M035S1A5E11L
JAMICON
JAMICON JSK476M035S1A5E11L
image shown is a representation only
JSK476M035S1A5E11L
Description: SK 47uF 35V 20% 6x11/2,5 Supplier: JAMICON Matchcode: SE47U35V2,5 Rutronik No.: KEL25477 Unit Pack: 1000 MOQ: 20000 Packaging: BULK
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
200 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x11 mm