GA355QR7GF182KW01L
GA355QR7GF182KW01L
Description:
KF 1,8nF 2220 10%250VacX7R X1Y2
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KF1,8N2220X1Y2K1500VAC
Rutronik No.:
KKS5631
2000
package:
Packaging:
REEL BLI
- C(N)
- 1,8n F
- V(N)
- 250 V
- Case size
- Dielectric
- X7R
- Style
- CHIP
- Tolerance
- 10%
- Automotive
- NO
- Packaging
- REEL BLI
- Notes
- AC VOLTAGE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- Test voltage
- 1500 V
- X,Y - class
- X1Y2
- Length
- 5.7 mm
- Diameter/width
- 5 mm
- Height
- 1.5 mm
- Termination
- NISN
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 12 mm
- Tape pitch
- 8 mm
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Package
- Bendingstrength
- 1 mm