GRM1555C1H4R7CA01J
MURATA
MURATA GRM1555C1H4R7CA01J
image shown is a representation only
GRM1555C1H4R7CA01J
Description: KC 4,7pF 0402 0,25pF 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7P0402NP0050C NORM Rutronik No.: KKK22127 Unit Pack: 50000 MOQ: 200000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
4,7p F
V(N)
50 V
Tolerance
0,25pF
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
MURATA
MURATA GRM1555C1H4R7CA01D
GRM1555C1H4R7CA01D
Passive Components
  • KC 4,7pF 0402 0,25pF 50V NP0
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0402BRNPO9BN4R7
CC0402BRNPO9BN4R7
Passive Components
  • KC 4,7pF 0402 0,10pF 50V NP0