ERTJ0ER103J
PANASONIC
ERTJ0ER103J
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
4250 K
B-value tol.
1 %
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Package
0402
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
0.5 mm
Packaging
REEL
Length
1 mm
Height
0.5 mm