RBR1LAM30ATFTR
ROHM
ROHM RBR1LAM30ATFTR
image shown is a representation only
RBR1LAM30ATFTR
Description: SCHOTTKY DIODE 30V 1A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RBR1LAM30ATFTR MPP Rutronik No.: DSKY6675 Unit Pack: 3000 MOQ: 33000 package: SOD-128 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
30 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
1 A
V(F)
0.48 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
150 °C
I(FSM)
40 A