RBR5LAM40ATFTR
ROHM
ROHM RBR5LAM40ATFTR
image shown is a representation only
RBR5LAM40ATFTR
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 5A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RBR5LAM40ATFTR MPP Rutronik No.: DSKY6750 Unit Pack: 3000 MOQ: 18000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.53 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
100 A