RBR5RSM40BTFTL1
ROHM
ROHM RBR5RSM40BTFTL1
image shown is a representation only
RBR5RSM40BTFTL1
Description: SCHOTTKY DIODE 40V 5A TO-277A Supplier: ROHM Matchcode: RBR5RSM40BTFTL1 MPP Rutronik No.: DSKY6753 Unit Pack: 4000 MOQ: 16000 package: TO-277A Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
40 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
5 A
V(F)
0.45 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
150 °C
I(FSM)
100 A