CD1V476M6L005VR2PA
SAMWHA
SAMWHA CD1V476M6L005VR2PA
image shown is a representation only
CD1V476M6L005VR2PA
Description: CD 47uF 35V 20% 6x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL47U35V Rutronik No.: KEL23164 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: REEL Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
240 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x5,3 mm
Reel step
12 mm