CK1C477M08010VR
SAMWHA
SAMWHA CK1C477M08010VR
image shown is a representation only
CK1C477M08010VR
Description: CK 470uF 16V 20% 8x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL470U16V Rutronik No.: KEL15347 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
16 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
90 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
670 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10 mm
Addi.spec.
250SN
Reel step
16 mm