HC2W337M30050HA159
SAMWHA
SAMWHA HC2W337M30050HA159
image shown is a representation only
HC2W337M30050HA159
Description: HC 330uF 450V 20% 30x50/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: TR330U450V10,0 Rutronik No.: KEL10440 Unit Pack: 100 MOQ: 600 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
30x50 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
6 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
30x50 mm