HG2W687M35050HC
SAMWHA
SAMWHA HG2W687M35050HC
image shown is a representation only
HG2W687M35050HC
Description: HG 680uF 450V 20% 35x50/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR680U450V10,0 Rutronik No.: KEL18400 Unit Pack: 50 MOQ: 50 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
35x50 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
4802 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
35x50 mm