HK2G227W25040HA
SAMWHA
SAMWHA HK2G227W25040HA
image shown is a representation only
HK2G227W25040HA
Description: HK 220uF 400V -0+20% 25x40/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR220U400V10,0 Rutronik No.: KEL16200 Unit Pack: 150 MOQ: 150 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
400 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
25x40 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-0 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
6 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
25,4x40 mm