HK2W108M35060HA100
SAMWHA
SAMWHA HK2W108M35060HA100
image shown is a representation only
HK2W108M35060HA100
Description: HK 1000uF 450V 20% 35x60/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR1000U450V10,0 Rutronik No.: KEL24969 Unit Pack: 50 MOQ: 50 Packaging: BOX
C(N)
1000 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
35x60 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
4340 mA
Packaging
BOX
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
6 mm
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
35x60 mm