RC1V106M05005VR259
SAMWHA
SAMWHA RC1V106M05005VR259
image shown is a representation only
RC1V106M05005VR259
Description: RC 10uF 35V 20% 5x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCR10U35V Rutronik No.: KEL12148 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
5x5,3 mm
Reel step
12 mm