RD1H108M12025PH100
SAMWHA
SAMWHA RD1H108M12025PH100
image shown is a representation only
RD1H108M12025PH100
Description: RD 1000uF 50V 20% 12x25/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR1000U50V5,0 Rutronik No.: KEL25699 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: AMMOPACK
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1839 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm
Reel step
15 mm