RD2D226M10016PA
SAMWHA
SAMWHA RD2D226M10016PA
image shown is a representation only
RD2D226M10016PA
Description: RD 22uF 200V 20% 10x16/5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR22U200V5,0 Rutronik No.: KEL24112 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
200 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
199.8 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm