SC1C476M05005VR2PA
SAMWHA
SAMWHA SC1C476M05005VR2PA
image shown is a representation only
SC1C476M05005VR2PA
Description: SC 47uF 16V 20% 5x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR47U16V Rutronik No.: KEL25361 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
C(N)
47 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
78 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
5x5,3 mm
Addi. spec.
REEL PLAST
Reel step
12 mm