SC1H476M6L07KVR259
SAMWHA
SAMWHA SC1H476M6L07KVR259
image shown is a representation only
SC1H476M6L07KVR259
Description: SC 47uF 50V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR47U50V Rutronik No.: KEL12118 Unit Pack: 900 MOQ: 9000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Reel step
12 mm