SD1V227M0811MPG159
SAMWHA
SAMWHA SD1V227M0811MPG159
image shown is a representation only
SD1V227M0811MPG159
Description: SD 220uF 35V 20% 8x11/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE220U35V5,0 Rutronik No.: KEL11910 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
675.5 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm
Reel step
12.7 mm