SD2A107M10016PA159
SAMWHA
SAMWHA SD2A107M10016PA159
image shown is a representation only
SD2A107M10016PA159
Description: SD 100uF 100V 20% 10x16/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE100U100V5,0 Rutronik No.: KEL13876 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
679 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm