WB1E107M6L011PC459
SAMWHA
SAMWHA WB1E107M6L011PC459
image shown is a representation only
WB1E107M6L011PC459
Description: WB 100uF 25V 20% 6x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX100U25V2,5 Rutronik No.: KEL11750 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
100 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
150 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
405 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm